5 Mayıs 2009 Salı

Garip Ama Gerçek

*Avrupa Birliği’nde insanlar ya sigara içerler yada içmezler.İçenler sigaralarını çakmak yada kibritle yakarlar.Ve bunların bir kısmı da kanserden ölür.Ama demir-çelik haddehanesinde çalışan hiçbir Avrupalı işçinin sigarasını yakmak amacıyla 600 tonluk pres makinesinin arasından emekleyerek geçip 2450 ˚C sıcaklığındaki fırına ulaşmaya çalışırken can verdiği görülmemiştir.Türkiye’de görülmüştür...KARABÜK.
*Avrupa’da da haşarat, özellikle sivrisinek vardır.Orada da sinek ilacı kullanılır.Ama sivrisinek yutup da midesine kaçan sineği öldürmek üzere ağzına Shelltox sıkmak suretiyle zehirlenip ölen Türkiye’dedir...İSTANBUL.
*Avrupa’da da insanlar berbere gidip tıraş olurlar ama, hiçbir berber rahatlamak amacıyla müşterinin kafasını sağa sola kanırtırken adamın boynunu kırıp onu öldürmemiştir.Türkiye’de öldürmüştür...ERZURUM.
*Örneğin bir bankamatikten para çekmek için düğmeye bastığınızda elektrik çarpmaz ve ölmezsiniz Avrupa’da.Türkiye’de ölürsünüz...BOZCAADA.
*Örneğin oralarda otoyolda giderken radyoda duyduğu göbek havası eşliğinde göbek atmak için “sağ şeride çeken” ve az sonra da arkadan gelen arabanın çarpması sonucu ölen bilinmez.Türkiye’de bilinir...ADAPAZARI.
*Nüfus sayım günü sokağa çıkma yasağı nedeniyle bomboş otoyolda (Avrupa’da böyle bir şey yoktur ve olamaz) sayım görevlisi “bariyerlere çarpıp” ölmez.Burada ölür...GEBZE.
*Aynı işyerinde biri gece, biri de gündüz vardiyasında çalışmakta olan ve her ikisi de “mobilet” kullanan bir baba-oğul, birisi işten çıkıp eve gider, öteki ise evden gelirken bir kavşakta karşılaşmazlar ve birbirlerine selam vermek için ellerini kaldırınca çarpışıp her ikisi de ölmezler.Burada ölürler...KONYA.
*Gemi mühendisi kazanı kontrol etmek için kazana girdiğinde biri gelip kazanın kapağını kapatmaz ve sonrada gemi yola çıkmaz...KOCAELİ.
*Bir adam ayakkabısının içine kaçan taştan kurtulmak için elektrik direğine yaslanıp ayakkabısını çıkarıp silkelediğinde yoldan geçen bir başkası onu, elektrik çarptığını sanmaz ve elektrikle bağlantısını kesmek amacıyla kafasına kürekle vurarak onu öldürmez...RİZE

Hiç yorum yok: